Çinekop Malzemeleri Cinekop Avı Malzemeleri
Çinekop Avcılığı
bolbolbalik.com - Balık Avcılığı -
Çinekop Yakalamak
Çinekop Malzeme Satis
Çinekop Avlama Malzemeleri
 

Denizlerimizdeki Balıklar

Anasayfa

Levrek Avı

Kalkan Avı

Lüfer Avı

Kofana Avı

Çinekop Avı

İstavrit Avı

Çipura Avı

Çinekop Bol Bol Balık
Balık
Balık Çeşitleri

Levrek
Lüfer
Mezgit
Palamut
Barbun
Hamsi

Çinekop Avı

Çinekop, Karadeniz ve Marmara Denizi’nde bol miktarda bulunan balıklardan bir tanesidir. Eylül ve Ekim aylarında Karadeniz’den Marmara denizine doğru sıcak sulara göç etmeye başlar. Marmara Denizinde de bir süre misafir olduktan sonra Çanakkale’ye doğru yol alır. Bu süre zarfında özellikle İstanbul ve çevresinde çok sayıda çinekop avlanır.

ÇinekopÇinekop avlama teknikleri ise çapari, yemli ve rapala olmak üzere üç çeşittir. Çapariler genellikle orta boy iğne ve beyaz tüylüdür. Beyaz tüyün dışında baykuş tüyü, ördek tüyü gibi farklı çaparilerde mevcuttur. Çapari ile çinekop avlarken sürekli at çek yapmak, balığın bulunduğu yeri tespit edinceye kadar yavaş yavaş çekmek gerekir. Yemli takım kullanarak çinekop avlamak ise daha garanti diyebiliriz. Çinekop avcı bir balıktır ve özellikle tercihi istavrittir. Taze istavrite kesinlikle hayır diyemez. Bu nedenle taze istavrit yem olarak kullanılır. Hırsızlı takımda istavriti fleto olarak keserek çift iğneye takmamız gerekir.

Rapala ile çinekop avı daha meşakatlidir. 5-7 cm arasında istavrite benzeyen rapala kullanmalı, rapalanın daha derinlere inmesi için kurşun takmalıyız. Kurşun fırdöndünün başladığı yere takılır. 1-1.5 metre uzunluğunda misina ayarlanarak ucuna rapala bağlanır.

 

Hırsızlı Takım resim

 

 

 

 

 

 

Rapala Bağlama Teknikleri

Çinekop avı video


Çinekop Resimleri

Çinekop Avı Çinekop Avlamak Çinekop Nasıl Yakalanır Çinekop Video

Çinekop Oltası Çinekop Yakalama Teknikleri

   
Çinekop Malzeme Satış
Balık Avcılığı Bol Bol Balık