Çupra Malzemeleri Çupra Avı Malzemeleri
Çupra Avcılığı
bolbolbalik.com - Balık Avcılığı -
Çupra Yakalamak
Çupra Malzeme Satis
Çupra Avlama Malzemeleri
 

Denizlerimizdeki Balıklar

Anasayfa

Levrek Avı

Kalkan Avı

Lüfer Avı

Kofana Avı

Çinekop Avı

İstavrit Avı

Çipura Avı

Çupra Bol Bol Balık
Balık
Balık Çeşitleri

Levrek
Lüfer
Mezgit
Palamut
Barbun
Hamsi

Çipura Avı

Çipura yani okunuşu ile Çupra, genellikle Ege ve Akdeniz’de bulunur. Oldukça lezzetli bir balık olan Çipura, maalesef Levrek gibi denizlerimizde bol bulunmuyor.

Türkiye’de balık üretimi yapan çiftlikler genellikle Çipura ve Levrek balığını tercih etmektedir. Çipura avlamak, Levrek avlamak kadar zor değil. Çipura yem ile avlanabiliyor. Çipura yakalamak için (denizin diplerinde yüzmektedir) yemli oltalarımızı dibe doğru indirmek lazım.

Çipura avında mamun, sardalya ve madya kullanılmaktadır. Canlı mamun tercih edilirse bereketli avlar yapabilirsiniz.Çipura takımını hazırlamak ise zor değil. İskandil kurşun bedenin en ucuna bağlanmalı, takıma ise 2 ya da 3 iğneli köstek takılmalıdır.

Diğer ucuna fırdöndü bağlayarak takımızı hazır hale getiririz. Alternatif yöntem ise daha çok sığ sularda kullanılan şamandralı takım; Bu takımda ise şamandranın ucuna 2 iğneli köstek bağlanmalıdır.

ÇipuraÇipura avlarken dikkat etmeniz gereken ise merada küçük balıklar olabileceği için canlı mamunu bu küçük balıklar tırtıklayabilir. Yemi iğneye sıkı bir şekilde takmak gerekir. Çipura mamunu farkettiğinde yemi ağzına alacak ve iğneden kurtulamayacaktır.

Çipura avlamak zevkli olduğu kadar diğer balık avlarına göre yorucu değildir. Denizlerimizde çipuralar azaldığı için balık boyuna dikkat etmek gerekiyor. Lütfen yakaladığımız küçük çipuraları zarar vermeden oltadan çıkarıp, büyümesi için denize iade ediniz.

Herkese rastgele…

 

Çipura avı video

Çipura Resimleri

Çipura Çipura avı Çupra Çupra avı

Çupra Balığı Çupra avı tekniği

   
Çupra Malzeme Satış
Balık Avcılığı Bol Bol Balık