İstavrit Malzemeleri İstavrit Avı Malzemeleri
istavrit Avcılığı
bolbolbalik.com - Balık Avcılığı -
istavrit Yakalamak
istavrit Malzeme Satis
istavrit Avlama Malzemeleri
 

Denizlerimizdeki Balıklar

Anasayfa

Levrek Avı

Kalkan Avı

Lüfer Avı

Kofana Avı

Çinekop Avı

İstavrit Avı

Çipura Avı

İstavrit Bol Bol Balık
Balık
Balık Çeşitleri

Levrek
Lüfer
Mezgit
Palamut
Barbun
Hamsi

İstavrit Avı

İstavrit en kolay avlanabilen balıklardan bir tanesidir. Özellikle Marmara Denizi’nde çok sayıda istavrit ve kraça yaşar. İstavriti avlamak için tek ihtiyacınız çaparidir. 10 iğneli ya da 15 iğneli çapari ile bol bol istavrit avlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken istavritin avlanabilir boyundan daha küçük olanlarının denize geri bırakılması gerektiğidir. İstavrit hem avcı balıkların ( özellikle çinekop ) hem de balıkçıların kolay yakaladığı balık cinsidir.

İstavritİstavrit çaparisi hazırlarken iğnenin boyunun küçük olması gerekmektedir. İğnenin siyah ya da beyaz olması çok önemli olmamakla birlikte bazı bölgelerde siyah iğne, bazı meralarda ise beyaz iğne ile avlanılır. İğneye sarılan sim’lerde yeşil renk tercih edilir. Diğer renkli simlerde kullanılır fakat yeşil daha fazla ilgi çeker. Çapariyi hazırladıktan sonra denizde hareketli bir şekilde oltamızı kumanda etmeli, simli iğnelerin istavritin dikkatini çekmesini sağlamalıyız.

Çapari dışında istavrit avı için sıkça uygulanan diğer yöntem sıyırtma yöntemidir. İki tarafında ip olan kurşun fırdöndüye takılır. 1-1.5 metre uzunluğunda misinanın ucuna genellikle silikon yem takılır. Silikon yemler küçük ve su içinde yüzen bir canlıyı andırmaktadır. Takım denizdeyken rapala sistemi gibi sürekli at çek yapmanız gerekir. Çok yavaş bir şekilde çekerseniz denizdeki istavritlerin ilgisini çekecek ve direk olarak silikon yeme atlayacaktır. Sıyırtma yöntemi ile yakalanan istavrit genellikle orta boy ya da büyük boy istavrit olur. İstavrit hem sık bulunan hem de lezzetli bir balıktır.

İstavrit avı video

İstavrit Resimleri

İstavrit Avı İstavrit Avlamak İstavrit Nasıl Yakalanır İstavrit Oltası

İstavrit Video İstavrit Yakalama Teknikleri

   
istavrit Malzeme Satış
Balık Avcılığı Bol Bol Balık